Compo Sana Podłoże Ziemia do Kaktusów 5L

  • Ziemia Podłoże do Kaktusów Compo Sana
 Compo Sana Podłoże Ziemia do Kaktusów 5L
12,90 zł
/ szt.
Zwroty do14dni

Szybka dostawa

Bezpieczeństwo (SSL)

Podłoże do kaktusów i sukulentów - Compo Sana 5L

  • Najwyższej jakości specjalistyczne podłoże do wszystkich gatunków kaktusów uprawianych w domu i szklarni
  • Startowa dawka nawozu dostarcza niezbędnych składników pokarmowych przez pierwsze 8 tygodni po posadzeniu
  • Naturalny piasek kwarcowy gwarantuje stabilność rośliny oraz optymalne rozprowadzanie wody w podłożu
  • Aktywator korzeni wzmacnia system korzeniowy

Compo sana to wysokiej jakości specjalistyczne ziemie i podłoża. Podłoże do kaktusów i sukulentów od firmy Compo Sana idealnie nadaje się zarówno do młodych jak i starszych roślin. 

Ziemia zawiera już w sobie dawkę nawozu, więc przez pierwsze tygodnie nie musisz troszczyć się o dodatkowe dokarmianie kaktusów. Produkt ziemia do kaktusów od Compo Sana gwarantuje wzmocnienie systemu korzeniowego rosnących w nim roślin. Nie ryzykuj - kupując mieszankę od renomowanego producenta możesz być pewien zdrowego wzrostu swoich roślin. 

Podłoże do kaktusów Compo Sana - jak stosować?

Kaktusy lub sukulenty przeznaczone do uprawy należy przesadzić do nowej donicy z podłożem od Compo Sana. Po przesadzeniu podlać. Przez pierwsze 8 tygodni przesadzone kaktusy nie wymagają dodatkowego nawożenia. Proces przesadzania należy powtórzyć mniej więcej raz na dwa lata.

Kaktusy nie są roślinami wymagającymi i nie potrzebują (a wręcz nie lubią) częstego podlewania. Dzieje się tak, ponieważ obficie gromadzą zapasy wody w łodygach. Z reguły powinniśmy je polewać wodą dopiero po przeschnięciu podłoża i którym rosną. 

Przy przesadzaniu kaktusów ważny jest dobór odpowiedniej doniczki - nie może być ona zbyt mała. Odpowiedni rozmiar umożliwi właściwy rozrost systemu korzeniowego. Samo podłoże do którego przesadzamy roślinę powinno być przepuszczalne. Oczywiście ziemia do kaktusów Compo Sana spełnia ten warunek - zawiera w sobie w odpowiednich proporcjach m.in. naturalny piasek kwarcowy, który nadaje jej optymalne parametry. 

Ziemia do kaktusów Compo Sana a umiejscowienie roślin. 

Kaktusy powinny mieć dobry dostęp do promieni słonecznych - najlepiej jak umiejscowione są na parapecie w oknach południowych. Zastosowanie podłoża do kaktusów i sukulentów Compo Sana nie ma wpływu na miejsce, w którym nasze rośliny mogą rosnąć. Z reguły powinniśmy im zapewnić warunki jak najbardziej zbliżone do tych, jakie mają w swoich warunkach naturalnych. 

Należy jednocześnie pamiętać o okresie spoczynku, który dla kaktusów i sukulentów przypada w polskich warunkach klimatycznych na okres od października do lutego. W okresie tym rośliny powinniśmy przenieść do chłodniejszego i mniej nasłonecznionego miejsca. Podczas spoczynku zazwyczaj nie wymagają podlewania. Przestrzeganie tych warunków sprzyja zdrowemu wzrostowi i kwitnieniu kaktusów. 

Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixelpixelpixel