Wapniak Kornicki Wapno Węglanowe Nawóz 25kg

 • Wapniak Kornicki Wapno węglanowe - nawóz wapnowy
Wapniak Kornicki Wapno Węglanowe Nawóz 25kg
21,90 zł
/ szt.
Zwroty do14dni

Szybka dostawa

Bezpieczeństwo (SSL)

Wapniak Kornicki - Nawóz Wapno Węglanowe

Worek 25kg

 

WAPNO NAWOZOWE WĘGLANOWE - GRANULOWANE (WAPNIAK KORNICKI)

 

Skład chemiczny wapniaka kornickiego mg/kg:

 • CaO: 497000
 • K: 163
 • P: 164
 • Fe: 443
 • Zn: 54
 • Mn: 218
 • B: 128
 • Mo: 40

Podstawowe informacje:

 • Wapniak Kornicki  jest nowoczesnym,  granulowanym nawozem wapniowym o bardzo  wysokiej – powyżej 90 % zawartości węglanu wapnia. Surowcem do produkcji jest kreda pisząca, pochodząca z najmłodszych geologicznie pokładów węglanu wapnia, co gwarantuje bardzo wysoką reaktywność nawozu.
 • błyskawicznie neutralizuje kwaśny odczyn gleby oraz poprawia jej żyzność i strukturę. Jest doskonałym źródłem wapnia dla roślin, z uwagi na niską zawartość metali ciężkich jest nawozem ekologicznie czystym. Wykazuje bardzo dobre właściwości fizyczne i chemiczne.
 • uaktywnia składniki pokarmowe znajdujące się w glebie, korzystnie wpływa na tworzenie się struktury gruzełkowatej, sprzyja rozwojowi pożytecznych mikroorganizmów (bakterii) i ogranicza ilość grzybów.
 • zobojętnia zakwaszające działanie nawozów fizjologicznie kwaśnych oraz neutralizuje uwidaczniające się w kwaśnej glebie toksyczne działanie glinu i innych metali ciężkich.
 • Granulowana forma nawozu pozwala na całkowite wyeliminowanie pylenia i wykorzystanie wszystkich dostępnych na rynku rozsiewaczy nawozów, co w znacznym stopniu ułatwia wysiew, poprawia jakość i komfort pracy.
 • zwiększa efektywność i skuteczność działania innych nawozów mineralnych, podnosi plony uprawianych roślin i umożliwia im prawidłowy rozwój.

Zastosowanie:

Granulowany nawóz Wapniak Kornicki doskonale nadaje się do nawożenia upraw polowych, sadowniczych, warzywnych oraz użytków zielonych. Może być stosowany również w uprawach szklarniowych warzyw i kwiatów, a także na trawnikach.

Optymalnym terminem stosowania jest nawożenie po zbiorach zbóż lub innych roślin. System zabiegów pożniwnych zapewni odpowiednie wymieszanie nawozu z glebą. Organiczne pochodzenie kredy zapewnia jej niespotykaną miękkość nawet w formie granulowanej, dzięki czemu możemy stosować ten produkt pogłównie, bez konieczności mieszania z glebą.

Wapniak Kornicki sprawdza się idealnie w uprawie roślin wieloletnich a zwłaszcza sadowniczych, gdzie efektywność wapnowania jest mocno ograniczona poprzez konieczność stosowania nawozów wapniowych jedynie powierzchniowo. Dla lepszych efektów działania, w tym przypadku nawóz należy stosować jesienią, tak, aby do wiosny zdążył przeniknąć w głąb profilu glebowego.

Dawki Wapniaka Kornickiego w kg/ha

GLEBY,             B. KWAŚNEph < 5,     KWAŚNE ph 5,1 – 6,0,    L. KWAŚNE ph 6,1 – 6,7

b. lekkie,           900,                              500,                                 300

lekkie,               1100,                            800,                                 400

średnie,             1300,                           1000,                               500

ciężkie,             1500,                            1100,                               700

użytki zielone,   900,                              700,                                300

Magazynowanie:

Wapniak Kornicki powinien być przechowywany w suchych pomieszczeniach i zabezpieczony przed wpływem warunków atmosferycznych.

Dłuższe przechowywanie nie wpływa na obniżenie jakości produktu.

 

Wapniak Kornicki - kiedy i jak go stosować?

Dodatkowe pytania dotyczące sposoby, częstotliwości albo terminów, w jakich należy stosować Wapniak Kornicki? Napisz do nas - nasi eksperci z chęcią udzielą Ci cennych rad dotyczących nawożenia wapnem. 

Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixelpixelpixel