Sól Drogowa z Antyzbrylaczem na Podjazdy, Chodniki, Drogi - 25kg

  • Chlorek sodu 25kg
Sól Drogowa z Antyzbrylaczem na Podjazdy, Chodniki, Drogi - 25kg
29,88 zł
/ szt.
Zwroty do14dni

Szybka dostawa

Bezpieczeństwo (SSL)

Chlorek sodu - sól drogowa

Worek 25kg

Najczęściej stosowany i najbardziej skuteczny środek do walki z zimową śliskością na drogach. Parametry chemiczne importowanej przez nas soli drogowej są zgodne z wymaganiami PN-86/C-84081/02.

Produkt posiada pozytywną opinię Instytutu Badawczego Dróg i Mostów  w Warszawie oraz atest Państwowego Zakładu Higieny. Sól drogowa bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie, jest higroskopijna, ma tendencję do zbrylania się, zaś w bardzo niskich temperaturach do zamarzania. W celu zapewnienia sypkości towar poddawany jest obróbce środkami antyzbrylającymi. Jako produkt naturalny nie podlega przepisom.

Charakterystyka:

  • Kolor: od białego do szarobiałego
  • Zawartość chlorku sodu, % (m/m) – nie mniej niż 95
  • zawartość substancji nierozpuszczalnej, % (m/m) – nie więcej niż 2,5
  • Zawartość siarczanu wapnia, % (m/m) – nie więcej niż 1,0
  • Zawartość chlorku magnezu, % (m/m) – nie więcej niż 0,5
  • Zawartość chlorku potasu, % (m/m) – nie więcej niż 1,5
  • Antyzbrylacz K4[Fe(CN)6]•3H2O , ppm 40 -150

Sól drogową można przewozić dowolnymi środkami transportu, pod warunkiem, że produkt będzie zabezpieczony przed zawilgoceniem. Środki transportu powinny być czyste, suche i szczelne. Nie podlega przepisom RID oraz ADR.

Przechowywanie:

Sól drogową należy przechowywać w pomieszczeniach suchych i przewiewnych lub na placach składowych o utwardzonym podłożu pod warunkiem zabezpieczenia przed opadami atmosferycznymi.

Środki ostrożności:

Chlorek sodu jest substancją niepalną, bezpieczną, jeżeli chodzi o powstawanie pożarów i wybuchów. Chlorek sodu nie powoduje powstawania toksycznych związków w powietrzu.

Nie nadaje się do spożycia. Może wywoływać podrażnienie oczu i skóry Podczas prac załadunkowo-rozładunkowych z chlorkiem sodu należy stosować odzież ochronną - w szczególności rękawice, przeciwpyłowe maski oraz ochronne okulary. W przypadku nie zastosowania się do środków ostrożności – w razie konieczności należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixelpixelpixel