Nawóz Do Trawnika Trawnik Max Siarkopol - 25kg

  • Trawnik Max 25kg
Nawóz Do Trawnika Trawnik Max Siarkopol - 25kg
91,49 zł
/ szt.
Zwroty do14dni

Szybka dostawa

Bezpieczeństwo (SSL)

OGRÓD 2001 TRAWNIK MAX NPK(CaMgS) 10-8-12-(5-3-25) z Cu, Fe, Zn

Worek 25kg

OGRÓD 2001 Trawnik Max jest specjalistycznym wysokoskoncentrowanym nawozem ogrodniczym przeznaczonym do nawożenia trawników. Duża zawartość azotu zapewnia nawożonym trawnikom intensywne zielone wybarwienie. Zawarte w nawozie żelazo oraz wapń przeciwdziałają porostowi mchu, Nadaje się do nawożenia wszystkich odmian traw, szczególnie trawników ozdobnych, reprezentacyjnych i intensywnie używanych (boiska).

Właściwości:

Nawóz zawiera: 10% azotu (N) w formie amonowej i amidowej, w tym: 5,0% azotu w formie amonowej i 5,0% azotu w formie amidowej, 8% fosforu (P₂O₅) rozpuszczalnego w kwasach mineralnych, 6% fosforu (P₂O₅) rozpuszczalnego w obojętnym roztworze cytrynianu amonu i wodzie, 2,5% fosforu (P₂O₅) rozpuszczalnego w wodzie, 12% potasu (K₂O) rozpuszczalnego w wodzie, 5% wapnia (CaO) rozpuszczalnego w wodzie, 3% magnezu (MgO) całkowitego, 25% siarki (SO₃) rozpuszczalnej w wodzie, 0,015% miedzi (Cu)0,9% żelaza (Fe) oraz 0,025% cynku (Zn).

Zasady stosowania:

Nawóz nadaje się przede wszystkim do nawożenia trawników w okresie wiosennym i letnim. Należy rozsiać go na całej powierzchni trawnika i następnie podlać. Nawożenie można 2-3 krotnie powtórzyć, najpóźniej do sierpnia.

W przypadku występowania mchu dodatkowo zaleca się stosowanie nawozu OGRÓD 2001 ANTYMECH  zgodnie z zalecaniami producenta.

W zależności od przeznaczenia trawnika zaleca się stosowanie nawozu OGRÓD 2001 Trawnik Max wczesną wiosną przed rozpoczęciem wegetacji (marzec, kwiecień), następnie w maju lub czerwcu i najpóźniej w sierpniu.

Łączna dawka nawozu (kg/10m2):

  • Trawniki intensywnie wykorzystywane 0,8-1,2 kg/10m2
  • Trawniki uniwersalne i ozdobne 0,4-0,8 kg/10m2

Jednorazowa dawka nawozu nie powinna przekraczać 0,4 kg/ 10 m2 . Ostatnie nawożenie należy przeprowadzić nie później niż w drugiej połowie sierpnia, gdyż późniejsze nawożenie nawozem zawierającym dużą dawkę azotu prowadzi do zmniejszenia mrozoodporności traw.

Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixelpixelpixel