Saletra Wapniowa Nawóz Green Max Genezis 25kg

  • Genezis Green Max Saletra Wapniowa Nawóz 25 kg
Saletra Wapniowa Nawóz Green Max Genezis 25kg
Nowość
69,50 zł
/ szt.
Zwroty do14dni

Szybka dostawa

Bezpieczeństwo (SSL)

Saletra Wapniowa Genezis Green Max

Worek 25kg

 

Nawóz dostępny jest w postaci granulatu. Całkowita zawartość składników aktywnych w produkcie wynosi 43,6%.

Zawiera równe proporcje wolno działającego azotu amonowego i szybko działającego azotu azotanowego.

Ma jednolity rozmiar cząstek i prawie idealnie kuliste granulki, dzięki czemu może być stosowany z jednolitym wzorem rozprzestrzeniania się nawet przy dużych szerokościach natrysku. Jego kulisty kształt zmniejsza zużycie metalowych części opryskiwaczy.

Wapń (i magnez) poprawia strukturę gleby, czyni ją kruchą (zwiększa retencję wody, ciepła i powietrza) oraz zwiększa jej żyzność. Poprawiając równowagę jonową, zwiększa pobieranie i wykorzystanie innych składników odżywczych.

Nawożenie azotem w dawce odpowiedniej do rozwoju uprawy, stosowane w dawkach podzielonych, pozwala nie tylko zwiększyć plony, ale także poprawić jakość i wykorzystanie azotu.

Korzyści:

  • Poprawia jakość plonów
  • Zwiększa pH gleby, zmniejsza jej zakwaszenie
  • Poprawia tolerancję na stres i kondycję roślin
  • Może być stosowany równomiernie za pomocą dowolnego systemu rozsiewaczy nawozów
  • Zastosowany w odpowiedniej dawce pokrywa zapotrzebowanie na wapń i magnez 10 t/ha kukurydzy, 4 t/ha słonecznika, 4 t/ha rzepaku lub 9 t/ha pszenicy. Szczególnie nadaje się do upraw wymagających magnezu, takich jak ziemniaki, buraki cukrowe, wieloletnie rośliny motylkowe, kukurydza, rzepak, zboża (owies), rośliny ogrodnicze i lecznicze.
  • Wysoka zawartość dolomitu sprawia, że idealnie nadaje się do gleb ubogich w wapń i/lub magnez.
  • Stosowany w dawce 1 t/ha nie tylko uzupełnia azot, ale także zapewnia podtrzymującą dawkę wapna, która nie musi być stosowana w oddzielnych cyklach.
  • Zawartość drobno zmielonego dolomitu pozwala na jego szybkie wykorzystanie na glebach kwaśnych i szybkie podniesienie pH.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixelpixelpixel