Nawóz ogrodniczy pod owoce i warzywa - BONTAR 25kg

Nawóz ogrodniczy pod owoce i warzywa - BONTAR 25kg
104,30 zł
/ szt.
Zwroty do14dni

Szybka dostawa

Bezpieczeństwo (SSL)

Bontar 25kg - uniwersalny nawóz ogrodniczy bezchlorkowy

BONTAR jest wieloskładnikowym nawozem nieorganicznym, wyprodukowanym na bazie częściowo rozłożonych miękkich fosforytów z dodatkiem siarczanów – potasu, amonu i magnezu. Zalecany jest do stosowania pod rośliny wrażliwe na chlor, takie jak ziemniaki, chmiel, tytoń, do nawożenia drzew i krzewów owocowych, a także pod wszystkie warzywa nietolerujące wysokiego stężenia chloru w cały okresie wegetacji, tj. fasolę, groch, cebulę, cykorię, ogórek i sałatę.

Skład:

  • 3% azotu (N) całkowitego w formie amonowej
  • 9% fosforu (P₂O₅) rozpuszczalnego w kwasach mineralnych
  • 5% fosforu (P₂O₅) rozpuszczalnego w obojętnym roztworze cytrynianu amonu i wodzie
  • 2,5% fosforu (P₂O₅) rozpuszczalnego w wodzie
  • 15% potasu (K₂O) rozpuszczalnego w wodzie
  • 5% wapnia (CaO) rozpuszczalnego w wodzie
  • 4% magnezu (MgO) rozpuszczalnego w wodzie
  • 30% siarki (SO₃) rozpuszczalnej w wodzie.

Zasady stosowania:

W uprawie ziemniaków jadalnych nawóz można stosować zarówno przedsiewnie jak i pogłównie pod któryś z zabiegów pielęgnacyjnych. Na plantacjach warzyw nawóz należy wymieszać z glebą na głębokość ok. 10 cm. Większość warzyw uprawianych w warunkach polowych wrażliwa jest na chlor w początkowym okresie wzrostu w stadium kiełkowania i rozsady. Dlatego nawóz zalecany jest do stosowania zarówno przed siewem nasion, sadzeniem rozsady jak we wczesnym nawożeniu pogłównym. W sadach i szkółkach drzew nawóz należy równomiernie rozprowadzić wokół drzewa lub krzewu. Warunkiem skuteczności tego zabiegu jest wymieszanie nawozu z glebą lub nawodnienie plantacji.

Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixelpixelpixel