Wapno Granulowane 93-98%CaCO3 Nawóz Polcalc 25 kg

Wapno Granulowane 93-98%CaCO3 Nawóz Polcalc 25 kg
30,95 zł
/ szt.
Zwroty do14dni

Szybka dostawa

Bezpieczeństwo (SSL)

Wapno nawozowe POLCALC III GENERACJI (25 kg)

Kreda granulowana, wapno granulowane 98% reaktywność 100%

Najwyższej jakości wapno granulowane, które skutecznie odkwasi i zmieni odczyn pH twojej gleby!

 

Preparat zalecany dla ogrodników i sadowników:

 

Szybko i efektywnie podnosi pH gleby, przywraca równowagę chemiczną i ekologiczną gleby, reguluje przyswajanie mikroelementów, ogranicza wchłanianie przez rośliny toksyn.

Wzrost plonów warzyw i owoców (do 20 – 60%), podnosi walory smakowe warzyw i owoców, zapobiega chorobom wywołanym niedoborem wapnia i/lub toksynami zawartymi w glebie i wodach gruntowych, zapobiega rozwojowi roślin kwasolubnych (np. mchy), pozwala na uzyskanie efektu gęstego i soczystego trawnika!

Najważniejsze cechy:

  • 93-98% CaCO3
  • Wilgotność 5% +- 2%
  • Najskuteczniejszy, najbardziej wydajny i najlepszy nawóz na rynku do odkwaszania gleb
  • Najefektywniej podnosi pH gleby
  • Działa natychmiastowo
  • Dzięki odpowiedniej granulacji daje się łatwo rozsiewać na polu, podobnie jak inne nasze nawozy granulowane
  • Dostępny w małym worku 25 kg
  • Nawóz całkowicie ekologiczny, pochodzenia naturalnego, powstały ze zmielenia i zgranulowania skał wapiennych Jury Krakowsko-Częstochowskiej
  • W żaden sposób nie szkodzi glebie i roślinom
  • Nie ulega przeterminowaniu

STOSOWANIE

Produkt należy wysiewać podobnie jak inne nawozy granulowane przy pomocy standardowych rozsiewaczy rolniczych. Produkt ten idealnie nadaje się także do wapnowania pogłównego. Produkt ma właściwości odkwaszające skoncentrowane w małej dawce pod konkretną uprawę. Produkt należy wysiewać pogłównie, posiewnie lub przedsiewnie pod agregat. Nie należy wysiewać granulatu pod orkę – mieszanie z glebą jest niewskazane – lepiej zastosować na wierzch na wyrównane pole i pozostawić granulat by się rozłożył i przesączył wgłąb humusu wraz z wodą opadową .

Produkt idealnie nadaje się do stosowania na użytki zielone znacząco podnosząc ich wydajność. Doskonale współpracuje z mocznikiem na użytkach zielonych podwajając jego efektywność.

TERMIN WYSIEWU

W zależności od rodzaju rośliny produkt należy wysiewać zgodnie z TABELĄ WAPNOWANIA UPRAW W SYSTEMIE POLCALC. Najdogodniejszą porą wysiewu jest wiosna (przedsiewnie i pogłównie ) oraz jesień aż do zimy (pożniwnie i przedsiewnie). Bez obaw można stosować zimą na oziminy i ogólnie na rośliny w fazie wzrosty- na pewno nie „przypali” roślin gdyż jest wykonany w 100% z mineralnej masy ekologicznej .

WIELKOŚĆ DAWEK

Wielkość dawek określa TABELA WAPNOWANIA UPRAW W SYSTEMIE POLCALC . Dla większości upraw i gleb w Polsce dawki wynoszą od 500 do 1000 kg na hektar w zależności od zakwaszenia gleby i jej jakości. Im lepszej klasy gleba tym potrzeby większe .

 

Produkt polecany przez czołowych producentów roślinnej żywności ekologicznej!

Skład: Węglan wapnia (CaCO3) > 90%; węglan magnezu (MgCO3) ≈ 0,5%; bor (B) ≈ 1,6mg/kg; mangan (Mn) ≈ 223mg/kg; żelazo (Fe) ≈ 1268mg/kg; molibden (Mo) ≈ 0,07mg/kg.

Reaktywność: 100% wg IUNIG Puławy; pH substancji: 8,5-9,22; wilgotność: <3%; klasyfikacja: Wapno niezwierające magnezu odmiana 05 (w przeliczeniu na tlenek CaO ≈ 48,4%); frakcja: 1-2 mm.

 

Masa netto: 25 kg

 

Zalecenia: Nie należy mieszać z innymi nawozami. Konieczne jest zachowanie minimum 4 tygodniowego odstępu od nawożenia innymi nawozami (także obornika).

Przeciwwskazania: Nie wysiewać pod rośliny kwasolubne: wrzosy, borówki, rododendrony, magnolie, hortensje, rokitniki, itp.

Instrukcja stosowania: Wysiew przeprowadzić ręcznie lub przy pomocy rozsiewacza do nawozów.

Termin wysiewu: Wczesna wiosna lub jesień.

Wielkość dawki: W zależności od zakwaszenia i potrzeb gleby oraz wrażliwości rośliny na niedobór wapnia.

Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixelpixelpixel