Nawóz Dolomit Siarkopol Wapno Magnez 25kg, 10kg - Odkwasza

Nawóz Dolomit Siarkopol Wapno Magnez 25kg, 10kg - Odkwasza
10,90 zł - 18,90 zł
/ szt.
Zwroty do14dni

Szybka dostawa

Bezpieczeństwo (SSL)

Dolomit – CaO + MgO – min. 45%, w tym MgO – min. 15%

Dostępny w workach 25kg oraz 10kg

 

Nawóz zawiera tlenek magnezu (MgO) całkowity +tlenek wapnia (CaO) całkowity, % (m/m) min. 45%, w tym tlenek magnezu (MgO) całkowity, % (m/m) min. 15%

Stosowanie DOLOMITU:

  • likwiduje kwasowość gleby,
  • poprawia strukturę gleby ( gruzełkowatość),
  • działa jako „ starter” uwalniając zawarte w glebie składniki pokarmowe,
  • w pełni zaspokaja zapotrzebowanie roślin na wapń i magnez,
  • poprawia wzrost, wigor i zdrowotność roślin oraz zwiększa ich plonowanie,
  • ułatwia przemieszczanie się związków mineralnych w roślinie, stymuluje rozwój systemu korzeniowego,
  • poprawia rozkład resztek słomy i obornika tworząc próchnicę,
  • zwiększa odporność roślin na wymarzanie w okresie zimowym,
  • przeciwdziała występowaniu chorób fizjologicznych związanych z niedoborem wapnia ( gorzka plamistość podskórna jabłek, sucha zgnilizna wierzchołkowa pomidorów).

Przeznaczenie:

DOLOMIT (węglan wapniowo – magnezowy) przeznaczony jest do stosowania na wszystkie rodzaje gleb, a w szczególności o odczynie bardzo kwaśnym, kwaśnym i lekko kwaśnym, we wszystkich uprawach rolniczych, na gruntach ornych i trwałych użytkach zielonych. Ze względu na znaczną zawartość magnezu powinien być stosowany przede wszystkim na gleby o niskiej i bardzo niskiej zasobności w magnez. Może być stosowany jako samodzielny nawóz lub jako składnik mieszanki z innymi nawozami. DOLOMIT ma działanie odkwaszające a obecność niezbędnego roślinom magnezu, powoduje zwiększenie plonów i poprawienie stanu zdrowotnego roślin.

Zasady stosowania:

Zalecane jest zmieszanie DOLOMITU z glebą, do głębokości 15-20 cm. Pod rośliny ozime na glebach ornych DOLOMIT powinien być stosowany pod orkę siewną. W przypadku roślin jarego siewu czy sadzenia – pod orkę zimową, ewentualnie także pod orkę wiosenną. Dopuszczalne jest stosowanie DOLOMITU na użytki zielone, poprzez rozsiewanie na powierzchni pola, ale jego działanie będzie wtedy spowolnione a zabieg taki powinien być przeprowadzony jesienią, po pokosach lub wypasach.

DOLOMIT należy rozsiewać równomiernie na całej powierzchni pola, w sposób wykluczający nawożenie pól i upraw do tego nieprzeznaczonych.

Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixelpixelpixel