Polysulphate - Nawóz Ekologiczny Siarczan Potasu 14% - 25kg

Polysulphate - Nawóz Ekologiczny Siarczan Potasu 14% - 25kg
42,50 zł
/ szt.
Zwroty do14dni

Szybka dostawa

Bezpieczeństwo (SSL)

Naturalny, ekologiczny nawóz siarkowy PolySulphate

Worek 25kg

Nawóz zawiera:

 • 48% SO3 w postaci siarczanu
 • 14% K2O w postaci siarczanu potasu
 • 6% MgO w postaci siarczanu magnezu
 • 17% Cao w postaci siarczanu wapnia

Polysulphate to nowy nawóz, o wysokiej zawartości siarki, dostępny w naturalnym stanie i wydobywany w Wielkiej Brytanii.

Wyjątkową zaletą jest jego dodatkowa naturalna zawartość innych składników pokarmowych. Polysulphate™ pochodzi z polihalitowej warstwy skalnej, znajdującej się ponad 1000 m poniżej dna Morza Północnego u wybrzeży North Yorkshire w Wielkiej Brytanii. Złoża powstałe 260 milionów lat temu znajdują się na głębości 150-170 m poniżej pokładu potażu w kopalni Cleveland Potash Boulby Mine.

Główny pokład polihalitu osiągnięto we wrześniu 2010, wydobywając na powierzchnię pierwsze próbki. Szacuje się, że to źródło może zawierać ok. jeden miliard ton surowca

Polysulphate (nazwa handlowa tego polihalitowego nawozu) jest dostępny zarówno w postaci granulatu jak i proszku. Produkt granulowany o rozmiarze 2-4 mmm ma doskonałe właściwości rozrzutu i jest idealnym produktem do stosowania razem z nawozami azotowymi.

Korzyści płynące z potasu, magnezu i wapnia:

Oprócz siarki, Polysulphate zawiera dodatkowo cenne składniki jakimi są potas (K2O), magnez (MgO)i wapń (CaO).

Potas powinien być regularnie wprowadzany do gleby w oparciu o analizy jej stanu i z racji usuwania go z pola wraz z plonem. Badania pokazały, że rezerwy w glebie ulegają zmniejszeniu, z coraz większą ilością gleb uprawnych osiągających wskaźnik 0 lub 1. Większość potasu w zebranym plonie zbóż jest w słomie. Tak więc gdy sprzedaż słomy jest zasadna ekonomicznie, należy zwiększyć dawkę potasu by uzupełnić niedobory. Potas w Polysulphate uzupełnia standardowe nawożenie.

Magnez jest często stosowany wyłącznie do niektórych upraw i warzyw dochodowych Ten makroskładnik jest częścią chlorofilu wszystkich roślin zielonych i jest niezbędny w procesie fotosyntezy. Jest usuwany w znaczących ilościach podczas zbiorów wszystkich upraw. Zastosowanie Polysulphate zapewni uzupełnienie tego składnika, który zazwyczaj bywa pomijany.

Czwartym składnikiem Polysulphate jest wapń, co oznacza, że nawóz ten nie zawiera innych składników niż takich o wartościach odżywczych. Wapń jest odpowiedzialny za prawidłowy podział komórek i wzmacnianie ścian komórkowych. Polysulphate pomaga zachować niezbędne rezerwy wapnia w glebie.

Polysulphate jest szczególnie odpowiedni dla upraw, które preferują niski poziom chlorków w glebie, takich jak tytoń, winogrona i inne owoce oraz tam gdzie pożądana jest wyższa zawartość suchej masy np. w ziemniakach.

Po co stosować PolySulphate?

Siarczany są obecnie uważane za główny składnik nawozowy dla roślin uprawnych i użytków zielonych. Jednak na większości gruntów uprawnych nie stosuje się jeszcze systematycznego nawożenia siarczanami.

Niedobór siarki jest dziś powszechnie występującym problemem. W Wielkiej Brytanii reakcja wielkości plonów na zastosowanie siarki w uprawie pszenicy ozimej może wynosić do 30% więcej, a średnio wynosi 6%. W uprawach warzyw

kapustnych korzyści są większe - badania wykazały, że rzepak ozimy może dać plony większe aż do 80%.

Główne cechy Polysulphate:

 • Łatwo dostępny rozpuszczalny, w postaci siarczanów, do bezpośredniego użycia
 • Nowa, granulowana postać siarki, oferująca elastyczność w indywidualnym dostosowaniu dawki do potrzeb danego pola
 • Skoncentrowany, dzięki czemu ma małe wymagania dotyczące magazynowania, rozsiewa się go szybko
 • Źródło potasu, magnezu i wapnia , co stanowi dodatkową zaletę
 • Niska zawartość chlorków, co czyni go odpowiednim dla upraw wrażliwych na ten pierwiastek
 • Nieszkodliwy dla środowiska, jako że jest stosowany w swojej naturalnej postaci -bez przetwarzania, produktów ubocznych, nie zakwasza gleby
 • Pochodzący z Wielkiej Brytanii, z gwarancją bezpiecznych dostaw produktu o niskiej emisji dwutlenku węgla

Zalecenia dla roślin uprawnych:

Polysulphate może być stosowany jednorazowo, wiosną na początku wegetacji. Celem jest dostosowanie zapotrzebowania roślin na siarkę do ich potrzeb co do azotu. Tam gdzie dawki azotu są różne, np. w systemach rolnictwa precyzyjnego, nawożenie Polysulphate może być indywidualnie zróżnicowane by jak najlepiej dostosować ilość siarki do ilości zastosowanego azotu.

Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixelpixelpixel